Гостуваща група ученици от софийското 12 СУ „Цар Иван Асен II“ подкрепиха пролетната еко-инициатива на своите връстници от ТД „Трапезица–1902“, като участваха в своеобразно продължение на „Зелена мисия – Ксилифор“. На 23 април 2026 г. те оставиха своята „зелена следа“ в крайградския парк, засаждайки с помощта на учителите си сребрист смърч в близост до сградата на Туристически учебен център „Момина крепост“. Така малките природолюбители ще имат още една красива причина отново да се връщат, не само като гости, но вече и като приятели на Велико Търново и Ксилифор.