С поход по маркираната туристическа пътека с начало Владишкия мост - до хижа „Божур“ и обратно до квартал „Асенов“, стартира пролетният първи етап на кампанията „Движи се и победи - 2026“, организирана от Общински съвет и Община Велико Търново в партньорство с РЗИ, Младежки дом и ТД „Трапезица-1902“. По данни от регистриралите се участници, в нея са се включили общо 103 души. Най-малките туристи в първия етап на кампанията са петгодишните Ана Стефанова и Пресиян Донев, а най-възрастният участник е осемдесет и четири годишната Радка Маринова. Като представители на ученическия туризъм, в похода се включиха децата от два центъра за настаняване от семеен тип във Велико Търново, както и групата млади планинари от Юношеския туристически клуб при Дружеството – учениците от СУ „Вела Благоева“ с ръководител Данаил Христов. Един споделен с приятели слънчев ден сред природата, в очакване на следващите два етапа – поход до Преображенския манастир и Спортно-туристическия празник “Ксилифор“!







