Тридисет и трима ученици и трима ръководители от СУ "Вела Благоева" се включиха в 73-тия Национален туристически поход "По пътя на четата на поп Харитон и Бачо Киро". Нашите юноши - туристи преминаха по маршрута от гр. Бяла черква до Дряновския манастир, заедно с още над 500 участници, водени от патриотичната идея по достоен начин да бъдат част от събитията за отбелязване 150 годишнината от героичното Априлско въстание. В края на проявата всяка от групите бе отличена с грамота. Туристите и гостите на юбилейното честване заедно споделиха емоцията на концерта на ансамбъл "Българе" и тържествената заря-проверка.