СКО „Трапезица – 1954“ организира международното състезание за купа „Трите хълма“ от 2012 г. насам. Купа „С карта из Търновград“ е съвременният наследник на първото състезание по ориентиране в България, което е било проведено на празника на града – 22 март 1954 г. Клубът е и първият в страната, който организира и провежда състезания в дисциплината „Нокаут“ през 2021 г. В продължение на 4 години, нокаутът е неизменна част от програмата на състезанията на СКО „Трапезица – 1954“, а през 2024 г. е и първото държавно първенство в тази дисциплина. Тази година нашият клуб отново бе домакин на зрелищния спринтов формат.

В трите състезателни дни 20 – 22 март 2026 г., градът ни прие над 300 от най-добрите състезатели в страната, като най-голям брой участници застанаха на старт по време на ДП „Нокаут“ и съпътстващото състезание „С карта из Търновград“.

При предварителната организация и в състезателните дни, благодарение на огромната подкрепа на всички родители, деятели, доброволци и партньори, СКО „Трапезица – 1954“, Велико Търново, успешно предостави на спортистите и почитателите на ориентирането предизвикателни райони, интересни маршрути и едно преживяване, което да помнят дълго.

Повече информация за състезанията

Апостол Атанасов